Przejdź do zawartości

33. kolejka Ekstraklasy 2023/2024 – dzień IV

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 23 maja 2024

20 maja 2024 roku był czwartym i ostatnim dniem 33. kolejki Ekstraklasy 2023/2024, w trakcie którego odbył się mecz Zagłębie Lubin vs ŁKS Łódź.

ŁKS Łódź w tabeli był na ostatnim miejscu i od kilku kolejek był bez szans na utrzymanie, więc zdecydowanie nie był faworytem spotkania.

Już w 7 minucie padła pierwsza bramka – Kacper Chodyna podał do Dawida Kurminowskiego, a ten wykorzystał okazję. W 58 minucie drugiego gola zdobył Mateusz Grzybek.

ŁKS nie tworzył zbyt wielu okazji i raczej nie próbował atakować, co zmieniło się pod koniec meczu, gdy w 83 minucie drugą żółtą (w efekcie czerwoną) kartkę otrzymał Kacper Chodyna, co oznaczało, że resztę spotkania Zagłębie grało w liczebnym osłabieniu.

W 4 minucie doliczonego czasu gry padł honorowy gol ŁKS-u, którego zdobył debiutujący w ekstraklasie Aleksander Iwańczyk.

Zagłębie Lubin zapewniło sobie 8. miejsce w ekstraklasie. Posiada 4 punkty nad Piastem Gliwicem i 5 punktów straty do Pogoni Szczecin. ŁKS Łódź skończy sezon na ostatnim miejscu w tabeli.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]