Przejdź do zawartości

33. kolejka Ekstraklasy 2023/2024 – dzień I

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 21 maja 2024

17 maja 2024 roku był pierwszym dniem 33. kolejki Ekstraklasy 2023/2024. Tego dnia zagrały ze sobą Stal Mielec i Pogoń Szczecin oraz Górnik Zabrze i Puszcza Niepołomice. Oba mecze zakończyły się remisem.

Po 32. kolejce Pogoń Szczecin znajdowała się na 7. miejscu z 51 punktami, Górnik Zabrze na miejscu 4. z 52 punktami i tylko jednym punktem straty do Legii Warszawy. Stal Mielec znajdowała się na 11 pozycji z 42 punktami, natomiast Puszcza Niepołomice znajdowała się na 14 pozycji z 4 punktami przewagi nad Koroną Kielce, która znajduje się na 16 pozycji (spadkowej).

Bezbramkowy remis Stali Mielec i Pogoni Szczecin[edytuj | edytuj kod]

Mimo że Pogoń próbowała tworzyć okazje, żadnej nie udało się wykończyć, a to głównie za sprawą defensywy, na której Stal Mielec postanowiła się skupić, i świetnej obrony Mateusza Kochalskiego. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Górnik Zabrze 1:1 Puszcza Niepołomice[edytuj | edytuj kod]

W 19 minucie Dani Pacheco sfaulował Wojciecha Hajdę, za co otrzymał czerwoną kartkę. Większość meczu Puszcza grała więc z przewagą (w 89 minucie czerwoną kartkę zobaczył także Thiago). W 36 minucie Górnik wyszedł na prowadzenie po golu Adriana Kapralika. Kolejne strzały były jednak bezskuteczne, więc wyniku nie udało się podnieść. A Puszcza chociaż swój pierwszy cel strzał oddała w 79 minucie, to zakończył się on golem. Jakub Bartosz doprowadził do wyrównania, co oddaliło Górnik od podium, a Puszczę od spadku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]