2022-12-10: Pravda i Sieć Obywatelska Watchdog Polska sprawdzą jak pisze się o Unii Europejskiej na Twitterze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 10 grudnia 2022

6 grudnia 2022 roku Sieć Obywatelska Watchdog Polska ogłosiła rozpoczęcie kampanii na sprawdzamyjakjest.pl. Wraz ze Stowarzyszeniem Pravda mają zostać zbadane polskie tweety o Unii Europejskiej.

W ramach kampanii "UE a Polski Twitter" aktywiści chcą dowiedzieć się, kto, co i w jaki sposób pisze o Unii Europejskiej.

Mają zostać przeanalizowane najpopularniejsze tweety dotyczące Unii Europejskiej, które zostały opublikowane w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Zebrane dzięki wyróżnieniu słów kluczowych dane posłużą nam do analizy jakościowej, mającej na celu wytypowanie popularnych pozytywnych oraz negatywnych narracji wokół tematu UE. Stowarzyszenie Pravda deklaruje, że chce w ten sposób przygotować odbiorców na nadchodzącą falę fałszywych informacji o Unii Europejskiej, która towarzyszyć będzie wyborom parlamentarnym.

Wyniki badania zostaną przedstawione w formie raportu, który przekażemy instytucjom i organizacjom zajmującym się zabezpieczeniem integralności i demokratyczności wyborów w 2023 roku.

Kampania realizowana jest dzięki wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „UE a Polski Twitter”, którego autorem jest Nikola Bieguniak, Stowarzyszenie Pravda, opublikowanego w serwisie siecobywatelska.pl (zarchiwizowane z tego adresu; więcej informacji).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]