2022-08-15: Ponad 200 tysięcy zł zebrano na pozew przeciw odpowiedzialnym za podręcznik do HiT

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Trwa zbiórka na pozew przeciw odpowiedzialnym za podręcznik do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Autor zbiórki sprzeciwia się stygmatyzowaniu dzieci z in vitro.

Zbiórka w serwisie zrzutka.pl ma potrwać jeszcze 87 dni. Do 15 sierpnia inicjatywę wsparło 5764 osób kwotą 260 363 zł. Jest to 867% zakładanej kwoty 30 000 zł.

Organizator Kamil Mieszczankowski deklaruje, że jest ojcem dziecka które przyszło za świat dzięki zapłodnieniu in vitro. Postanowił on pozwać Ministerstwo Edukacji i Nauki któremu przewodzi Przemysław Czarnek oraz autora podręcznika Wojciecha Roszkowskiego. Środki zebrane podczas zbiórki, które zostaną niewykorzystane podczas procesu, mają być przeznaczone na wsparcie osób z niepłodnością.

Autora zbiórki szczególnie oburzył fragment który wg niego znajduje się w podręczniku:

Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju "produkcję"? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej.

Podręcznik którego dotyczy sprawa Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979 został dopuszczony do użytku pod numerem ewidencyjnym 1145/1/2022[1]

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]