2022-08-05: Społeczna akcja gdańskiego oddziału IPN

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 5 sierpnia 2022

1 sierpnia 2022 roku z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Oddziału IPN w Gdańsku przygotowało akcję edukacyjną na Targu Węglowym w Gdańsku.

W ramach rocznicowych obchodów odbywających się na Targu Węglowym w Gdańsku pod hasłem "Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym" pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w namiocie rozdawali gościom bezpłatne materiały edukacyjne, w tym ulotki z krótkimi życiorysami bohaterów powstania, oraz przypinki okolicznościowe.

Krwiodawstwo[edytuj | edytuj kod]

Przy stoisku stanął również mobilny punkt poboru krwi- krwiobus RCKiK w Gdańsku. Wszystkich odwiedzających zachęcano do oddawania krwi w hołdzie dla poległych powstańców.

Gra miejska[edytuj | edytuj kod]

Dla najmłodszych przygotowano grę miejską o nazwie: „Harcerska Poczta Polowa”. Zadaniem uczestników było prawidłowe odnalezienie elementów szyfru w 4 różnych punktach orientacyjnych mieszczących się w okolicy wydarzenia. Osoby, którym udało wykonać się zadanie otrzymały nagrody z wydawnictwa IPN, oraz gry rodzinno-edukacyjne.

Źródła[edytuj | edytuj kod]