Przejdź do zawartości

2022-03-09: Kevin Magnussen zastąpi Nikitę Mazepina w zespole Haas

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 9 marca 2022
Kevin Magnussen

Kevin Magnussen będzie nowym partnerem zespołowym Micka Schumachera w zespole Haas. Duński kierowca zastąpi Nikitę Mazepina, który stracił kokpit wskutek rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W sobotę 5 marca zespół poinformował o zakończeniu współpracy z rosyjskim kierowcą i firmą Uralkali, która była sponsorem tytularnym Haasa. Od momentu ogłoszenia decyzji amerykańska ekipa rozpoczęła poszukiwania nowego partnera zespołowego dla Micka Schumachera – wśród kandydatów byli wymieniani m.in. Antonio Giovinazzi czy Nico Hülkenberg. Ostatecznie Haas sięgnął po Magnussena, z którym współpracował w sezonach 2017-2020. Duńczyk w tym roku startował dla Chip Ganassi Racing podczas wyścigu 24 Hours of Daytona w serii IMSA SportsCar Championship, razem z Earlem Bamberem i Alexem Lynnem. Magnussen miał kontynuować tą współpracę, startując także dla Peugeota w serii World Endurance Championship.

Magnussen wsiądzie do kokpitu VF-22 już podczas drugiego i trzeciego dnia testów przedsezonowych na torze Bahrain International Circuit. Duńczyk będzie dzielił samochód z Mickiem Schumacherem, zaś w czwartkowe popołudnie będzie jeździł Pietro Fittipaldi. Umowa duńskiego kierowcy z amerykańskim zespołem przewiduje starty co najmniej do sezonu 2023.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]