Przejdź do zawartości

2022-01-28: Formuła 1: Kontrakt na Grand Prix Singapuru został przedłużony

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 27 stycznia 2022

27 stycznia ogłoszono, że Grand Prix Singapuru będzie nadal odbywać się na torze Marina Bay Street Circuit w wyniku przedłużenia kontraktu na organizację wyścigu.

Kontrakt został przedłużony do 2028 roku w wyniku negocjacji pomiędzy Singapore GP Pte Ltd (SGP), Singapurską Radą Turystyki (STB) i Formułą 1.

We wspólnym oświadczeniu prezesa Formuły 1 i prezesa przedsiębiorstwa zajmującej się zarządzaniem torem możemy przeczytać:

Jestem zachwycony, że Formuła 1 będzie się nadal ścigać w Singapurze przez kolejne siedem lat.

Tor Marina Bay Street Circuit był gospodarzem pierwszego nocnego wyścigu w historii F1 w 2008 roku, a Singapur od tamtej pory wciąż zachwyca fanów, zespoły i kierowców. Singapur zajmuje specjalne miejsce w kalendarzu F1, a to przedłużenie kontraktu jest częścią naszego długoterminowego zobowiązania do dalszego rozwoju sportu w Azji.

Plany, które są realizowane w celu zmniejszenia śladu węglowego imprezy są imponujące i są zgodne z naszymi planami, aby być Net Zero Carbon jako sport do 2030 roku i czekam na kontynuację naszej udanej współpracy z przedsiębiorstwem organizującym wyścig, gdy Formuła 1 powróci do tego niesamowitego miasta.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nocny wyścig będzie kontynuowany przez kolejne siedem lat. Po ponad dekadzie świętowania tego spektakularnego wydarzenia w kalendarzu wyścigowym, z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie jego sukcesu i współpracę z Formułą 1 oraz jej partnerami, aby wznieść nocny wyścig na jeszcze wyższy poziom. Jesteśmy zachwyceni, że to wyjątkowe wydarzenie pokaże, że Singapur jest otwarty na biznes.

Tor w Singapurze po raz pierwszy gościł Grand Prix Formuły 1 w 2008 roku i był to jednocześnie pierwszy tor w historii F1 na którym wyścig odbywał się w nocy. W latach 2020 i 2021 Grand Prix było odwołane z powodu pandemii COVID-19.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]