2022-01-07: Formuła 1: Otmar Szafnauer opuszcza Astona Martina

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 7 stycznia 2022

5 stycznia zespół Formuły 1 Aston Martin wydał oświadczenie o odejściu swojego głównego dyrektora operacyjnego – Otmara Szafnauera.

Pierwsze informacje na temat rzekomego odejścia Szafnauera pojawiły się w listopadzie 2021 roku. Wówczas jako powód rzekomego odejścia podawano otrzymanie lepszego kontraktu na tym samym stanowisku w innym zespole Formuły 1, którym był Alpine.

Mimo tych plotek sam Szafnauer odnosił się do nich w sposób sceptyczny, wielokrotnie informując, że wciąż jest związany wieloletnim kontraktem z zespołem. Mimo to 5 stycznia zespół ogłosił rozwiązanie z nim kontraktu.

W wydanym oświadczeniu możemy przeczytać:

Otmar Szafnauer opuścił zespół, a jego zadania w Aston Martin Cognizant Formula One Team przejmie kierownictwo ekipy, dopóki nie zostanie wyznaczony jego zastępca. Chcielibyśmy podziękować mu za pomoc w ciągu ostatnich dwunastu lat i życzyć mu wszystkiego dobrego na przyszłość, ponieważ bez wątpienia podejmie nowe wyzwania.

Na szczęście jesteśmy prowadzeni i zarządzani przez silną grupę osób, a nasze komfortowe położenie pozwala nam poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie możliwych opcji przed ogłoszeniem nowej struktury zarządzającej zespołem.

Obecnie cały zespół skupia się na przygotowaniu jak najbardziej konkurencyjnego samochodu na sezon 2022.

Otmar Szafnauer dołączył do zespołu w 2009 roku, kiedy ten nosił jeszcze nazwę Force India. Był jedną z bardziej zaangażowanych osób w prowadzeniu zespołu po problemach finansowych w sezonie 2018.

Źródła[edytuj | edytuj kod]