Przejdź do zawartości

2021-10-05: Facebook wydał oświadczenie w sprawie awarii z 4 października

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 5 października 2021
Logo Facebooka

„Nasi inżynierowie odkryli, że źródłem awarii był problem z konfiguracją sieci, który zakłócił komunikację pomiędzy naszymi centrami danych” – poinformowało biuro prasowe Facebooka.

Po sześciu godzinach problemów, które dotyczyły Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, awarię udało się usunąć. Problemy dotyczyły użytkowników z całego świata. Większość z nich odzyskała dostęp do swoich kont tuż przed północą.

Jak przekazała dziennikarka redakcji „The New York Times” Sheera Frenkel, pracownicy Facebooka mieli również poważne problemy z dostaniem się do budynków. „Rozmawiałam przez telefon z kimś, kto pracuje dla Facebooka. Przekazał, że niektórzy nie mogą wejść do budynków, aby zacząć oceniać zakres awarii, ponieważ ich identyfikatory nie działają przy próbie uzyskania dostępu do drzwi” – napisała na Twitterze.

Do awarii doszło w czasie, kiedy przedstawicielka Facebooka Antigone Davis występowała w telewizji CNBC, broniąc firmy przed oskarżeniami byłej pracownicy firmy Frances Haugen m.in. na temat badań mających ukazywać szkodliwość produktów firmy dla dzieci, a także za rzekome promowanie nienawiści przez algorytmy Facebooka.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]