Przejdź do zawartości

2021-08-10: Projekt Zagraj w Lema: Szkolenie stacjonarne z gamifikowania literatury w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 10 sierpnia 2021

3 września 2021 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbędzie się szkolenie stacjonarne z gamifikowania literatury.

W szkoleniu ma brać udział dziesięć osób które pod kierunkiem trenera z Good Books nauczą się obsługi aplikacji ActionTrack.

Nabór na szkolenie trwał od koniec czerwca do 9 lipca 2021 roku. Na kolejnych sptkaniach online bibliotekarze będą tworzyć fabułę i scenariusz gry, wprowadzą zadania do aplikacji Action Track i naniosą punkty na mapę Google.

W ramach projektu kolejnym etapem będzie testowanie gry oraz przygotowanie pierwszej rozgrywki międzybibliotecznej pomiędzy placówkami z województwa łódzkiego. Przewidziano nagrody rzeczowe. Następnie gra zostanie udostępniona użytkownikom bibliotek.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu ,,Zagraj w Lema” organizowanego z okazji 100-lecia Stanisława Lema w ramach którego organizowana jest również konferencja dla bibliotekarzy województwa łódzkiego – wykłady na temat życia i twórczości pisarza, spotkanie autorskie, prezentacja gry przez jej twórców. Wydarzenie planowane jest na listopad 2021 roku.

W ramach ,,Zagraj w Lema” planowane są też spotkania z twórczością pisarza w Dyskusyjnych Klubach Książki działających przy bibliotekach w województwie łódzkim.

Projekt Zagraj w Lema został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Projekt ma numer nr EBOI: 170393/20 i został dofinansowany przez MKDNiS kwotą 9057 zł.

Projekt został objęty patronatem medialnym przez EBIB oraz RegionKultury.pl.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]