2021-08-05: Ogród Zoologiczny w Krakowie organizuje konkurs na imię dla zebry

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 5 sierpnia 2021

Od 4 do 5 sierpnia 2021 roku można zgłaszać propozycję na imię dla zebry (urodzonej 31 maja 2021 roku) w konkursie organizowanym przez Ogród Zoologiczny w Krakowie wraz z CowKrakowie.pl

Chętne osoby mogą wysyłać propozycję imienia wraz z danymi kontaktowymi na adres: pr@zoo-krakow.pl do 24:00 5 sierpnia 2021 roku.

Każdy uczestnik może podać jedno żeńskie imię dla zebry. Konkurs przebiega dwuetapowo. Wśród propozycji jury (w składzie znajdzie się między innymi przedstawiciel sekcji kopytnych oraz sekcji dydaktyki) wybierze 4 imiona z których następnie do 14:30 6 sierpnia na profilu Facebook Ogrodu poprzez lajki zostanie wybrane imię które zostanie nadane.

Autor zwycięskiego imienia otrzyma jednorazową wejściówkę do ZOO i gadżety ogrodu. Pozostali trzej laureaci otrzymają gadgety ZOO.

Jak informuje Wikinews Anna Agaciak (pracownik działu dydaktyki), jeszcze przed zakończeniem nominacji wpłynęło ponad trzysta propozycji, jednak wiele zgłoszeń było niezgodnych z regulaminem ponieważ pojawiły się w komentarzach pod ogłoszeniem albo nie zawierały numeru telefonu kontaktowego.

Imię jest wybierane dla zebry pręgonogiej (Equus q. chapmani) o numerze Species360 210801. Matka zebry, której dotyczy konkurs, jak informuje Wikinews Jerzy Piróg (pracownik działu hodowlanego), przyjechała do Krakowa z Ołomuńca w 2015 roku (gdzie urodziła się w 2013 roku). Jest to jej drugie młode. Pierwszym (w 2019 roku) był samiec, który trafił do Włoch. Ojciec natomiast przyjechał z Diergaarde Blijdorp w 2011 roku (urodzony w 2009 roku). Nie jest jeszcze ustalone gdzie trafi młoda zebra.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]