Przejdź do zawartości

2021-07-29: Trzecia edycja „Sukcesu na bank” rozpocznie się 31 lipca 2021 roku

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 29 lipca 2021

Emisja trzeciej edycji teleturnieju ekonomicznego dla młodzieży „Sukces na bank” rozpocznie się 31 lipca 2021 roku. Kolejne wydania będą się ukazywać w soboty o godz. 12.05. Premiery programu emituje telewizja TVP3.

Poprzednie dwie edycje nadawca udostępniał także w serwisach internetowych: pierwszą tylko w serwisie YouTube, a drugą dodatkowo w TVP VOD.

Sukces na bank to teleturniej edukacyjny prowadzony przez dziennikarza sportowego Rafała Patyrę. W programie sprawdzana jest wiedza uczniów szkół średnich z zakresu ekonomii. Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Jego organizatorem jest przez Fundacja BIT MASTERS.

W każdym odcinku uczestniczą cztery drużyny. Mierzą się one ze sobą w sześciu rundach, w których odpowiadają na pytania dotyczące teorii i historii ekonomii, finansów, podatków, ubezpieczeń itp. Ponadto w jednej z rund ich zadanie polega na szacowaniu danych makroekonomicznych; inna runda sprawdza skłonność do ryzyka podczas licytacji. Gra odbywa się systemem pucharowym – dwie drużyny z najlepszym wynikiem w danym odcinku awansują do kolejnego etapu. Nagrodą główną dla zwycięzców finałowego odcinka jest 20 000 złotych (dzielone w proporcji 7:3 pomiędzy uczniów a szkołę) oraz 3000 zł dla nauczyciela przygotowującego uczniów.

Pytania do teleturnieju przygotowują: adwokat Mikołaj Rusiński, dr Mikołaj Pindelski i Radosław Ratajczak.

Źródła[edytuj | edytuj kod]