2021-05-24: Otwarcie drogerii less waste Gramsy w Warszawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 24 maja 2021
Witryna na dzień przed otwarciem

25 maja 2021 roku otwarta zostanie w Warszawie drogeria less waste pod szyldem "Gramsy"

Lokal znajduje się przy ulicy Rydygiera 14 na warszawskim Żoliborzu i otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 19:00 oraz w soboty od 10:00 do 15:00

Sklep Gramsy ma działać w duchu idei less waste (dążenie do jak najmniejszej produkcji odpadów np. poprzez ograniczanie jednorazowych opakowań, zobacz też Zero Waste)i będzie sprzedawać deklarujące przyjazność środowisku środki czystości oraz kosmetyki, które będzie można nabyć także na wagę z możliwością nałożenia do własnych lub zakupionych na miejscu pojemników (refill). Jak zdradziła nam Agnieszka Stolarczyk, jedna z osób zakładających sklep, póki co opakowania zbiorcze, z których można nalać lub nałożyć sobie produkt stanowią specjalne słoje, jednak w lokalu wkrótce stanie zamówione specjalnie na potrzeby sklepu urządzenie, które zautomatyzuje ten proces.


Gramsy oferują doradztwo kosmetologiczne dla klientów. Agnieszka Stolarczyk, deklaruje, że chce być blisko lokalnej społeczności, a Żoliborz jest jej szczególnie bliski. Sklep ma stać się pierwszym, pilotażowym lokalem planowanej sieci. Przedsięwzięcie prowadzą dwie siostry Agnieszka i Ania, ich mężowie Karol i Wiktor oraz przyjaciel rodziny Michał. Jak przekazała nam Agnieszka Stolarczyk, zespołowi zależy na stworzeniu miejsca, dzięki któremu będzie można ograniczyć liczbę jednorazowych opakowań w obiegu.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]