2021-01-08: Muzyczne podsumowania 2020 roku: Sanah zwyciężczynią większości zestawień w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 8 stycznia 2021
Plik:Sanah on the concert in August, 2021.jpg
Sanah

Większość stacji radiowych podsumowało już 2020 rok. To samo z serwisami streamingowymi: Spotify czy Apple Music. Na terenie Polski najwięcej podsumowań zwyciężyła piosenkarka Sanah.

Stacje radiowe[edytuj | edytuj kod]

W Sylwestra roku 2021 większość stacji radiowych zaczęło odliczanie największych przebojów 2020 roku. W plebiscycie „Przebój Roku 2020” radia RMF FM wygrał utwór Sanah pt. „Szampan”. Kolejne miejsca zajęli The Weeknd z utworem „Blinding Lights” oraz Daria Zawiałow i Quebonafide z singlem „Bubbletea”.

Następnym podsumowanie była Gorąca 100 Radia Eska. Tam także zwyciężyła Sanah i „Szampan”. Drugie miejsce należało do wyżej wymienianego „Bubbletea”, a trzecie „Astronomia 2K19” od Stephana F i Tony Igy.

Quebonafide

Platforma radiowa Open FM stworzyła podsumowania w kilku kategoriach. Pierwszą z nich, „Top 2020 Polska” zwyciężyła, jak w poprzednich, Sanah z singlem „Szampan” (kolejne miejsca zajęli: Męskie Granie, Quebonafide, po raz kolejny Sanah, a także Baranovski , w kategorii „Top 2020 Świat”, zwycięzcą okazał się The Weeknd i jego utwór „Blinding Lights”, w tanecznej liście wygrał „Never Let Me Down” od Vize i Toma Gregorego. W zestawieniu rockowym zwyciężył AC/DC i utwór „Shot in the Dark”, a w disco-polowym MiłyPan („Przyjaciele”). W tej kategorii znalazł się także zespół Daj To Głośniej (4. pozycja), znany z utworu Mama ostrzegała.

Serwisy streamingowe[edytuj | edytuj kod]

Artystą roku 2020 w Polsce w serwisie Spotify został Taco Hemingway, natomiast artystką Sanah. Najczęściej odtwarzanymi utworami w Polsce były:

  • „Bubbletea” (Quebonafide, Daria Zawiałow)
  • „Blinding Lights” (The Weeknd)
  • „Impreza” (Sobel)
  • Polskie Tango” (Taco Hemingway, Lanek)
  • „100 dni do matury” (Mata)

Na świecie najpopularniejszym utworem w Spotify okazał się „Blinding Lights” od artysty The Weeknd, najpopularniejszym artystą Bad Bunny, artystką – Billie Eilish, a zespołem muzycznym BTS.


Źródła[edytuj | edytuj kod]