Przejdź do zawartości

2020-12-18: Ateny: w lipcu 2021 odbędzie się dziesiąta edycja międzynarodowej konferencji poświęconej czystej i stosowanej matematyce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 18 grudnia 2020

Od 16 do 19 lipca w Atenach odbywać będzie się dziesiąta edycja międzynarodowej konferencji poświęconej czystej i stosowanej matematyce (X International Conference on Pure and Applied Mathematics, ICPAM 2021).

Konferencja ta odbywa się corocznie w stolicach różnych państw świata. Począwszy od roku 2012 gościła ona kolejno w Moskwie, Madrycie, Rzymie, Londynie, Pradze, Budapeszcie i Brukseli. W tym roku odbywała się wirtualnie ze względu na pandemię COVID-19.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia m.in. matematyki stosowanej, teorii aproksymacji, matematyki komputerowej, kryptografii, teorii gier, analizy numerycznej, statystyki, teorii prawdopodobieństwa, fizyki komputerowej, biologii matematycznej, a także zastosowań matematyki w chemii, ekonomii, finansach. Udział w niej zapowiedzieli już Luigi Ambrosio z Scuola Normale di Pisa we Włoszech, Dashnor Hoxha z Uniwersytetu w Orleanie (Francja) i Necdet Bildik z Manisa Celal Bayar Üniversitesi w Turcji.

Referaty nadsyłać można do 5 lutego 2021. Zaakceptowane teksty opublikowane zostaną w ICPAM 2021 IOP CPS Conference Proceedings, a wybrane artykuły zamieszczone będą w International Journal of Applied Physics and Mathematics (IJAPM).

Źródła

[edytuj | edytuj kod]