Przejdź do zawartości

2019-10-29: Europosłowie PiS nie zaprotestowali przeciwko łamaniu praw człowieka osób LBGT w Ugandzie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 29 października 2019
LGBT

24 października 2019 Parlament Europejski potępił w rezolucji prześladowania osób LGBT+ w Ugandzie. Eurodeputowani z PiS wstrzymali się od głosu przy rezolucji potępiającej projekt wprowadzenia kary śmierci za homoseksualizm i wzywającej do przestrzegania praw człowieka, w tym niedyskryminacji.

PiS wstrzymał się od głosowania rezolucji potępiającej barbarzyństwo w państwie, którym rządzą chrześcijańscy fundamentaliści, gdzie za stosunki homoseksualne grozi kara dożywotniego więzienia, eksmisje na bruk, odmowa opieki medycznej, na porządku dziennym są pobicia, prześladowania, oraz istnieje widmo kary śmierci za homoseksualizm. Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski wyjaśnił, że tekst rezolucji nie odpowiadał polityce prowadzonej przez PiS, o wstrzymaniu się od głosu w głosowaniu rezolucji ws. Ugandy zabiegali koordynatorzy partii w PE.

Wśród wstrzymujących się od głosu w głosowaniu nad rezolucją PE wzywającą Ugandę do wycofania się z planów karania śmiercią za homoseksualizm były takie osoby jak: Adam Bielan, Andżelika Możdżanowska, Anna Fotyga, Anna Zalewska, Beata Kempa, Beata Mazurek, Beata Szydło, Bogdan Rzońca, Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska, Izabela Kloc, Jadwiga Wiśniewska, Joachim Brudziński, Joanna Kopcińska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Krzysztof Jurgiel, Patryk Jaki, Ryszard Legutko, Ryszard Czarnecki, Witold Waszczykowski, Zbigniew Kuźmiuk i Zdzisław Krasnodębski.

Źródła[edytuj | edytuj kod]