Przejdź do zawartości

2019-09-27: 30 września odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Tafidy Raqueb

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 27 września 2019

Czuwanie modlitewne w intencji Tafidy Raqueb będzie miało miejsce pod ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie (ul. Kawalerii 12) w poniedziałek 30 września 2019 od godziny 19:00. Organizatorem jest międzynarodowa fundacja pro-life CitizenGo

Royal London Hospital

Tafida Raqueb to 5-letnia dziewczynka przebywająca w szpitalu Royal London Hospital w Wielkiej Brytanii. Władze tego szpitala nie pozwalają rodzicom dziewczynki na przewiezienie jej do szpitala szpital dziecięcego Genoa Gaslini’ego we Włoszech, który wyraził gotowość jej dalszego leczenia, i chcą odłączyć ją od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice nie zgadzają się na to. Obecnie sprawę rozpatruje Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa. 30 września 2019 planowane jest wydanie wyroku przez sędziego MacDonalda.

W sprawę dziewczynki zaangażowała się międzynarodowa fundacja pro-life CitizenGo. Podobne czuwania modlitewne miały już miejsce w Londynie, Madrycie, Nairobi, Buenos Aires, Rzymie, Bogocie, Guadalajarze, Bratysławie, Moskwie i Paryżu. Zapowiedziano, że zostaną zorganizowane w Berlinie, Budapeszcie oraz innych miastach.

W Warszawie czuwanie modlitewne poprowadzi ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Duszpasterstwa Rodzin, które jest biurem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Modlitwa zaplanowana jest do godziny 20:00.

Fundacja CitizenGo na swojej stronie internetowej umieściła petycję w sprawie umożliwienia dalszego leczenia Tafidzie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]