2019-09-11: 140. rocznica uruchomienia komunikacji miejskiej w Szczecinie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 11 września 2019
Transport
KolejLotnictwo
link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
szczecińskiej sieci tramwajowej
link= W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:
2019-09-11: 140. rocznica uruchomienia komunikacji miejskiej w Szczecinie

W dniach 7.09-8.09.2019 r. w Szczecinie odbyły się obchody 140. rocznicy uruchomienia miejskiego transportu publicznego w Szczecinie. W ramach dwudniowego święta Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej wraz z przewoźnikami autobusowymi, tramwajowymi, Urzędem Miasta i Urzędem Marszałkowskim, przygotowało specjalny program wydarzenia. Za początek funkcjonowania szczecińskiej komunikacji miejskiej uznaje się dzień 23 sierpnia 1879 r., kiedy to na ulice miasta wyjechał pierwszy tramwaj konny.

7 września otwarto dla zwiedzających zajezdnię autobusową Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie”. Zorganizowano również przejazd ulicami miasta historycznych i współczesnych autobusów. Oprócz tego, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w przejeździe specjalnego pociągu na trasie Szczecin GłównyPolice.

8 września udostępniono do zwiedzania zajezdnię tramwajową Pogodno oraz zajezdnię autobusową Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica”. W paradzie tramwajowej ulicami Szczecina przejechały zabytkowe i współczesne tramwaje. Także tego dnia istniała możliwość podróży do Polic pociągiem specjalnym.

Na czas trwania wydarzenia uruchomiono także specjalne linie tramwajowe i autobusowe, umożliwiające uczestnikom dojazd do udostępnionych do zwiedzania zajezdni autobusowych i tramwajowych.

Fotorelacja[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa zachodniopomorskiego
Wikinews
Wikinews
Zachodniopomorskie
Zachodniopomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Szczecina, Koszalina, Stargardu, Kołobrzegu, Świnoujścia
pozostałych miejscowości