Przejdź do zawartości

2015-10-22: Jean-Michel Jarre spotkał się z fanami w Warszawie (fotoreportaż)

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 21 października 2015

21 października 2015 francuski muzyk Jean-Michel Jarre gościł w Warszawie. Wizyta ta związana była z promowaniem jego najnowszego albumu zatytułowanego Electronica 1: The Time Machine, którego premiera miała miejsce pięć dni wcześniej. W salonie Empik przy ul. Marszałkowskiej fani artysty mieli okazję do krótkiej rozmowy, zebrania autografów i zrobienia sobie zdjęcia ze swym idolem.

Jean-Michel urodził się w 1948 w Lyonie jako syn twórcy muzyki filmowej Maurice’a Jarre’a. Od najmłodszych lat związany był z muzyką, a na przełomie lat 60. i 70. rozpoczął przygodę z muzyką elektroniczną. W 1976 wydał trzeci album zatytułowany Oxygène, który stał się jego najpopularniejszym dziełem. W 2005 na terenie Stoczni Gdańskiej Jarre dał koncert Przestrzeń Wolności, który stanowił część obchodów 25-lecia powstania „Solidarności”. Dokładnie 10 lat później artysta ponownie odwiedził Polskę, tym razem w celu promocji płyty.

Album Electronica 1: The Time Machine jest 19. albumem studyjnym muzyka wydanym na całym świecie 16 października 2015. Został on zrealizowany we współpracy z różnymi wykonawcami muzyki elektronicznej, wśród których znaleźli się Armin van Buuren, M83, Moby, Tangerine Dream i Vince Clarke. Jarre zdecydował się na taki krok, gdyż, jak sam twierdzi, chciał opowiedzieć historię swojego gatunku na podstawie własnych przeżyć i z własnego punktu widzenia. Na krążku znalazło się 16 utworów o łącznej długości ponad godziny, dodatkowe 3 utwory dostępne są w serwisie iTunes.

Spotkanie z JMJ rozpoczęło się chwilę po godz. 19.00. Po krótkim wprowadzeniu i rozmowie z prowadzącym ze strony organizatora, artysta przystąpił do wręczania autografów. Kolejka po podpisy twórcy zaczęła się formować na kilka godzin przed początkiem wydarzenia i w szczytowym momencie liczyła kilkadziesiąt metrów. Prócz autografów na wybranych płytach artysty, niektórzy również rozmawiali i fotografowali się z muzykiem, a nawet mogli uścisnąć jego dłoń. Jarre na spotkanie z fanami pierwotnie przewidział godzinę, ale ostatecznie artysta poświęcił chwilę każdemu chętnemu i wydarzenie skończyło się po godz. 21.00.