Przejdź do zawartości

2015-01-06: Rozporządzenie w sprawie barów mlecznych weszło w życie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 6 stycznia 2015

Pomimo zgłaszanych wątpliwości weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie przyznawania dotacji barom mlecznym.

Właściciele barów mlecznych obawiają się o przyszłość w nowym roku, ponieważ, jak utrzymują, nie są w stanie sprostać wymaganiom, jakie postawiło przed nimi Ministerstwo Finansów w sprawie przyznawania dotacji. Chodzi między innymi o fakt, iż urzędnicy chcieliby, aby posiłki dla najbiedniejszych były przyprawiane jedynie solą. W wykazie surowców, które wolno im wykorzystać nie znalazły się bowiem żadne inne przyprawy. Na liście składników dopuszczonych przez ministerstwo nie znalazła się także woda. Dyrektor Izby Skarbowej we Wrocławiu jednak uspokaja, że pomimo nieuwzględnienia jej na liście, barom mlecznym będzie wolno wykorzystywać ją w przygotowaniu posiłków.

Nowelizacja wywołała falę konsternacji i krytyki ze strony właścicieli barów mlecznych jeszcze w fazie projektu. Zgłaszane problemy nie zostały jednak uwzględnione i rozporządzenie weszło w życie 1 stycznia 2015 roku (Dz. U. z 2014 r. poz. 1820).

Źródła[edytuj | edytuj kod]