Przejdź do zawartości

2014-10-03: Konwencja wyborcza kandydatów do Rady Miasta Sanoka w roku 2014 z list Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 4 października 2014

Konwencja wyborcza kandydatów do Rady Miasta Sanoka z list Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy

Konwencja odbyła się w hotelu Bona w Sanoku, w piątek 3 października 2014 o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzili lokalni liderzy obydwu ugrupowań, studenci uczelni rzeszowskich Conrad Gadomski z Kongresu Nowej prawicy i Albert Pleśniak z Ruchu Narodowego, członek Powiatowej Komisji Wyborczej.

Podczas konwencji odbyła się prezentacja wszystkich kandydatów oraz prezentacja wspólnego programu wyborczego. Pomysł na porozumienie obydwu ugrupowań wynika ze wspólnych założeń programowych oraz głębokiego przekonania o potrzebie zmian w Sanoku. Kandydaci wznieśli się ponad podziałami, jakie dzielą te dwie prawicowe partie.

Na listach do rady miasta znalazły się osoby dobrze znane sanockiej społeczności. Priorytetem w przyszłej radzie miasta ma być dla nich wspieranie lokalnej przedsiębiorczości głównie małych i średnich firm, obniżenie opłat za wodę i ścieki oraz reforma strukturalna Urzędu Miasta w tym m.in. obniżenie pensji burmistrza. Będą dążyć do poszukiwania oszczędności, redukując koszty funkcjonowania miejskich placówek oraz rozpoczną spłacanie zaciągniętych przez miasto potężnych kredytów. Spotkanie z kandydatami zakończyło się o godz. 19:30.

Video[edytuj | edytuj kod]

Fotoreportaż[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]