2013-07-17: Kłopoty lotniska w Modlinie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 17 lipca 2013
Transport
Port lotniczy w Modlinie
KolejLotnictwo

Nie ma szczęścia podwarszawskie lotnisko w Modlinie (WMI). Otwarte rok temu lotnisko przyjmowało pasażerów tylko przez 5 miesięcy, ponieważ z powodu uszkodzeń nawierzchni pasa startowego w grudniu 2012 r. zostało zamkniętę dla dużych samolotów przez nadzór budowlany i Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Jak informuje serwis pasażer.com tani przewoźnik Wizz Air nie ma zamiaru wrócić do Modlina i już na stałe zamierza zostać na warszawskim Lotnisku Chopina (WAW).

Wizz Air nie zamierza wracać na otwarty po remoncie podwarszawski port lotniczy, choć od lipca lotnisko w Modlinie może już ponownie przyjmować duże samoloty, to jednak węgierski Wizz Air nadal nie zdecydował się na powrót do Modlina. Na razie lotnisko generuje koszty, choćby same pensje pracownikow i zarządu. Port jest stale utrzymywany w pełnej gotowości. Obecnie lądują na nim tylko małe awionetki[1].

Port lotniczy w Modlinie jest spółką prawa handlowego i ma czterech udziałowców. Właścicielami lotniska w Modlinie są: Agencja Mienia Wojskowego 34,43%, samorząd województwa mazowieckiego 30,37%, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze 30,39% oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki 4,81% [2].

Nie będziemy dopłacać do Modlina - tak marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik komentuje sytuację na lotnisku w Modlinie[3][4].

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości