2013-03-14: Klęczący Franciszek z Asyżu na placu św. Piotra?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 15 marca 2013
link= Zobacz w Wikicytatach cytaty na temat:
Papież Franciszek

W środę 13 marca 2013 roku kardynałowie zebrani na konklawe 2013 wybrali nowego 266. papieża, który przyjął imię Franciszek. Duże zainteresowanie mediów wzbudził jednak tajemniczy pielgrzym w stroju pokutnym, który pojawił się dzień wcześniej na Placu św. Piotra. Skromnie ubrany pątnik, który od razu wzbudził zainteresowanie fotoreporterów. Wyglądem przypominał Juranda ze Spychowa.

Bosy mężczyzna, z drewnianą laską w ręku, ubrany w zgrzebny strój z kapturem, klęcząc modlił się zwrócony w stronę Pałacu Watykańskiego w intencji wyboru nowego Ojca Świętego w rzęsistych strugach deszczu. Niektórzy zgromadzeni dołączali się do klęczącego i modlili wraz z nim[1], a inni zaś z ciekawością przyglądali się ze zdziwieniem i zastanawiali się kim jest ten jegomość, czy może to jest Święty Franciszek z Asyżu czy może nawet i sam Święty Piotr.

Tajemniczym pielgrzymem z placu św. Piotra okazał się jednak włoski mnich Massimo Coppo który przybył z Asyżu, członek wspólnoty pw. św. Franciszka z Asyżu.

W dzienniku włoskim, w którym ukazał się wywiad, mówił że przybył z Asyżu pieszo i boso i powiedział że chciałby aby wybrali papieża biednego, takiego jakim był św. Franciszek z Asyżu, on chociaż nie był biednym, ale bogactwo jakie zostawili mu bogaci rodzice przeznaczył na kościół i założył zakon zwany od jego imienia Franciszkanie.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]