Przejdź do zawartości

2012-08-05: Referendum w Siemianowicach Śląskich

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 7 sierpnia 2012

Mieszkańcy Siemianowic Śląskich, wzorem bytomian i rudzian, rozpoczęli starania o odsunięcie od władzy urzędującego prezydenta Jacka Guzego.

Grupę inicjatywną, której pełnomocnikiem został Łukasz Dudek, zarejestrowano 24 lipca, za referendum ws. odwołania prezydenta opowiada się opozycja związana ze Stowarzyszeniem Wolne Siemianowice i Stowarzyszeniem Mieszkańców Siemianowic.

Głównymi argumentami zwolenników są rosnące zadłużenie miasta i pogłębiające się bezrobocie. Zwracają również uwagę na rozrzutność i nietrafione inwestycje prezydenta. Przeciwko referendum są Forum Samorządowe związane z Jackiem Guzym, a także Platforma Obywatelska i Solidarna Polska.

Głos w sprawie zabrali również członkowie lokalnego koła Kongresu Nowej Prawicy, którzy w swoim oświadczeniu piszą:

Jakkolwiek jednak chcielibyśmy zmian, tak uważamy, iż decyzja o zawiązaniu grupy inicjatywnej została podjęta pochopnie i niejasne są motywy kierujące politykami stojącymi za tą ideą. (...) Osoby zaangażowane w przedsięwzięcie nie przedstawiają spójnej i logicznej wizji przemian. Odnosimy wrażenie, że medialny szum jest dla nich ważniejszy od realnych chęci naprawy miasta.

Powstała strona internetowa prowadzona przez inicjatorów referendum http://referendumsiemianowice.pl

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości