Przejdź do zawartości

2012-07-03: Konkurs: 13 tys. artykułów na 7. urodziny Wikinews

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 3 lipca 2012

Wikinews jest jednym z wielu serwiów internetowych, działającym w oparciu o skupioną wokół niego społeczność. Twórczość Wikireporterów dotyczy szeroko pojętego dziennikarstwa obywatelskiego. Serwis rozwija się już 7 lat i niebawem będzie zawierał ponad 13 000 wiadomości - z tej okazji przygotowaliśmy konkurs dla twórców projektu. Ty również możesz współtworzyć Wikinews - serdecznie Cię zapraszamy!

Projekt Wikinews oparty jest na technologii Wiki, co pozwala internautom na współtworzenie jego zawartości. Artykuły publikowane w serwisie dotyczą zarówno spraw globalnych jaki i lokalnych. Znajdziemy tu też wywiady oraz fotoreportaże. Najczęściej publikowane wiadomości związane są z polityką, oprogramowaniem i zapowiedziami wydarzeń kulturalnych, ale także można znaleźć tu newsy dotyczące spotu, muzyki oraz ciekawostek ze świata nauki. Należy jednak podkreślić, że nie jest to miejsce na osobiste opinie lub przypuszczenia. Dotatkowym atutem Wikinews jest to, że nie znajdziemy na jego stronach reklam.

W tym roku miały miejsce 7. urodziny Wikinews i niebawem w serwisie znajdzie się ponad 13 000 wiadomości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla osób zamieszczających newsy na łamach tego projektu konkurs. Autor artykułu o numerze 13 000 otrzyma zestaw gadżetów związanych z projektami Wikimedia.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska. W skład zestawu gadżetów jaki otrzyma autor trzynastotysięcznika wchodzą: t-shirt, książki (Skłodowska-Curie w Wikipedii, Chopin w Wikipedii), torba na zakupy, torba na laptopa, smycz, 2 ołówki, magnes na lodówkę oraz broszury dotyczące zasad edytowania w projektach Wikimedia.

Należy jednak podkreślić, że zwycięskie hasło nie może być przedrukiem z serwisu współpracującego z Wikinews oraz innego serwisu udostępniającego artykuły na wolnej licencji.

Wikinews to jeden z projektów Fundacji Wikimedia (inne to m.in. Wikipedia, Wikisłownik, czy Wikimedia Commons). Jego polska wersja została utworzona 19 lutego 2005 r. Materiały zamieszczone na Wikinews można wykorzystywać zgodnie z zasadami licencji Creative Commons Attribution 2.5.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]