Przejdź do zawartości

Wikinews:Zostań autorem wiadomości nr 13 000, a otrzymasz zestaw gadżetów związanych z projektami Wikimedia

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 3 lipca 2012

UWAGA: Konkurs został zakończony.

W polskim Wikinews niebawem znajdzie się ponad 13 000 wiadomości. Dla autora newsa o numerze 13 000 przygotowaliśmy zestaw gadżetów związanych z projektami Wikimedia.

Regulamin

[edytuj kod]
 1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Koordynatorem akcji jest Ala z.
 2. Akcja ma na celu wyróżnienie autora wiadomości (dalej nazywanej artykułem, hasłem, newsem) nr 13 000.
 3. W momencie powstania wiadomość, musi mieć co najmniej 1000 bajtów – bez kodu szablonów, kategorii i plików graficznych. W przypadku fotorelacji brana jest pod uwagę liczba zdjęć (min. 15 szt.)
 4. Zwycięzcą może zostać jedynie zarejestrowany użytkownik polskiego Wikinews – w akcji nie mogą brać udziału osoby niezalogowane, konta botów oraz członkowie komisji konkursowej.
 5. Zwycięzca akcji zostanie poinformowany o przyznaniu nagrody (gadżetów) za pomocą strony dyskusji użytkownika w polskim projekcie Wikinews.
 6. W skład zestawu gadżetów, które otrzyma autor hasła nr 13 000 wchodzą:
  T-shirt z logo Wikipedii
  książka pt. „Skłodowska-Curie w Wikipedii”
  książka pt. „Chopin w Wikipedii”
  torba na zakupy
  torba na laptopa
  smycz, 2 ołówki i magnes na lodówkę z logo Wikipedii
  broszury dotyczące zasad edytowania w projektach Wikimedia
 7. News naruszający jedną z zasad dotyczących tworzenia i edycji artykułów zostanie automatycznie zdyskwalifikowany.
 8. Zwycięskie hasło nie może być przedrukiem z serwisu współpracującego z Wikinews oraz innego serwisu udostępniającego artykuły na wolnej licencji.
 9. Autor newsa nr 13 000 może zrzec się otrzymania gadżetów. Brak kontaktu z wyróżnioną osobą przez 30 dni od daty poinformowania będzie także uznany za zrzeczenie się.
 10. Do odebrania gadżetów konieczne jest podanie organizatorowi imienia i nazwiska oraz adresu kontaktowego. Przekazując dane osobowe, uczestnicy akcji wyrażają zgodę na ich przetwarzanie przez organizatora w celu wysłania gadżetów. Dane te zostaną wykorzystane wyłącznie w celu wysłania nagrody.

Wyniki konkursu

[edytuj kod]

Zwycięskim hasłem, które spełniło wymagania regulaminu został artykuł autorstwa Ixtlilto pt. Obchody 70. rocznicy Wielkiej Szpery i 68. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto - zapowiedź.

Artykuł pt. Tomasz Majewski broni tytuł mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą, którego twórcą jest Wikireporter Misiek2 nie spełnił wymagań regulaminu (punkt 3) ale i temu Wikireporterowi zdecydowaliśmy się przyznać nagrodę w postaci kilku gadżetów Wikimedia (T-shirt, książka, ołówek, torba na zakupy).

Gratulujemy zwycięzcom!

Zobacz też

[edytuj kod]