Przejdź do zawartości

2012-06-22: 25 czerwca 2012 Boni przedstawi komisarz UE ds. agendy cyfrowej projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 czerwca 2012

Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji trafił do konsultacji. Informacja o wszczęciu przez Komisje Europejską postępowania mającego na celu ukaranie Polski za niepełne wdrożenie dyrektywy o usługach audiowizualnych, nie oznacza jeszcze nałożenia na nas proponowanej przez KE kary.

W poniedziałek, 25 czerwca Michał Boni spotka się w Brukseli z komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes. Przedstawi m.in projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który wprowadza do polskiego porządku prawnego przepisy dyrektywy audiowizualnej 2010/12/UE dotyczących audiowizualnych usług medialnych na żądanie. Konsultacje międzyresortowe i społeczne dotyczące projektu potrwają do 4 lipca.

Informacja o skierowaniu przez Komisję Europejską wniosku o ukaranie Polski nie oznacza jeszcze, że kara taka zostanie faktycznie nałożona. Wniosek Komisji Europejskiej jest jednym z etapów proceduralnych, a ostateczna decyzja zostanie podjęta przez Trybunał Sprawiedliwości.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]