Przejdź do zawartości

2012-05-26: Warszawa: Piknik Rodzinny w Przedszkolu nr 398 „Wiatraczek”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 26 maja 2012

Jak co roku w Przedszkolu 398 „Wiatraczek” w Warszawie 25 maja 2012 r. został zorganizowany Piknik Rodzinny.

Piknik jest otwartą imprezą, w której uczestniczą przedszkolaki obecnie uczęszczające do placówki, będące do niej chodzić od września, absolwenci oraz mieszkańcy najbliższej okolicy.

W tym roku główną atrakcją była zabawa z klaunem i dmuchaniec. Maluchy mogły także skorzystać z kilku innych stoisk takich jak: malowanie twarzy, loterii fantowej oraz punktu z watą cukrową, wypiekami, goframi i gorącymi kiełbaskami. Przy jednym ze stolików można było także wykonać prezent dla mamy z okazji Dnia Matki.

Niestety był to już ostatni piknik organizowany przez przedszkole. Zgodnie z decyzją Rady m. st. Warszawy z dniem 31 sierpnia 2012 r., Przedszkole nr 398 „Wiatraczek” zlokalizowane przy ul. Kobielskiej 15 zostanie zlikwidowane. W przyszłym roku placówka będzie funkcjonowała jako oddział zamiejscowy Przedszkola nr 89.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola kilkakrotnie organizowali akcje protestacyjne jednak nie wpłynęły one na decyzję władz miasta.

My jako rodzice i mieszkańcy osiedla kategorycznie nie zgadzamy się na wyrywanie z korzeniami placówki z kilkudziesięcioletnią tradycją jaką jest nasze przedszkole. Uważamy, że w ten sposób odziera się społeczeństwo z lokalnej tradycji i historii. (...) budzi nasze wątpliwości czy tak duże zmiany organizacyjne są w ogóle potrzebne i uzasadnione. Przedstawiliśmy wiele argumentów wskazujących na fakt, że w tej formie zostanie zburzona i zniszczona nasza wewnątrzosiedlowa historia, z której co roku do szkół idą wyedukowani na wysokim poziomie obywatele. Naszym zdaniem ta koncepcja uchwałodawcy nie zmierza do podniesienia jakości oświaty w tej części dzielnicy, szczególnie przy rosnącej konkurencji ze strony oświaty niepublicznej.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]