Przejdź do zawartości

2010-06-10: Warszawa: 25-lecie Przedszkola nr 398 „Wiatraczek”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 10 czerwca 2010
Jarosław Karcz, zastępca burmistrza dzielnicy Praga Południe

10 czerwca 2010 r. o godzinie 10:00 rozpoczęły się uroczystości związane z 25-leciem Przedszkola nr 398 „Wiatraczek” mieszczącego się przy ulicy Kobielskiej 15 w Warszawie.

W obchodach jubileuszowych uczestniczyli m.in.: Jarosław Karcz, zastępca burmistrza dzielnicy Praga Południe, przedstawiciele wydziału edukacji, kadra pedagogiczna, rodzice przedszkolaków działający w Radzie Rodziców oraz władze spółdzielni mieszkaniowej w obiekcie której znajduje się przedszkole. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu najstarszej grupy przedszkolaków. Następnie zaproszono gości na poczęstunek w stylu staropolskim oraz tort.

Przedszkole nr 398 działa od 1985 r. W 2005 r. podczas obchodów 20-lecia istnienia otrzymało nazwę Wiatraczek. Na wybór nazwy wpłynęła lokalizacja w okolicy Ronda Wiatraczna oraz to, że słowo kojarzy się z zabawką, którą można samodzielnie wykonać oraz bawić się zarówno na dworze jak i w pomieszczeniu.

W 2008 r. zgłoszono projekt uchwały dotyczący zamiaru likwidacji przedszkola z dniem 31 sierpnia 2008 r. Likwidację motywowano optymalnym wykorzystaniem bazy przedszkolnej oraz racjonalizacją kosztów utrzymania pozostałych 38 placówek działających na terenie Pragi Południe. Dzięki zaangażowaniu m.in. kadry nauczycielskiej i rodziców nie doszło do zamknięcia placówki.

Galeria

[edytuj | edytuj kod]


Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]