Przejdź do zawartości

2011-06-03: Kazachstan: działaczka na rzecz praw pracowników skazana za organizację nielegalnego zgromadzenia

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 3 czerwca 2011

Działaczka związkowa z Kazachstanu, Natalia Sokolova znalazła się w areszcie pod zarzutem „organizacji nielegalnego zgromadzenia” przed komendą główną w Aktau. Demonstracja odbyła się w dniu 21 maja; działaczka została skazana na osiem dni więzienia.

Kazachstan - obwód mangystauski

W ramach swojej działalności, Sokolova świadczyła pomoc prawną strajkującym pracownikom pól naftowych i gazowych w obwodzie mangystauskim| na zachodzie kraju. Pracownicy strajkują tam od trzech tygodni. Jak poinformował mąż Sokolovej, władze odmówiły zwolnienia działaczki, wytaczając kolejną sprawę o „namawianie do nienawiści społecznej”. Policja skonfiskowała telefony komórkowe i około 20 kg dokumentów z jej domu. Strajkujący pracownicy planują masowy protest w Aktau, domagając się natychmiastowego zwolnienia działaczki.

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Kazachstan: Działaczka na rzecz praw pracowników oskarżona o "nawoływanie do nienawiści społecznej"”, napisanego przez Yak, opublikowanego w serwisie Centrum Informacji Anarchistycznej (więcej informacji).