2010-08-21: World Harmony Run 2010

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 21 sierpnia 2010

Już po raz kolejny przez Polskę przebiegła sztafeta międzynarodowego Biegu Harmonii Świata. Chełm był pierwszym większym miastem znajdującym się na trasie polskiej części biegu. Dalej sztafeta prowadziła m.in. przez Białą Podlaskę, Łomżę, Olsztyn i Sopot.

W Chełmie grupę biegaczy przywitano na placu Łuczkowskiego (5 sierpnia 2010). Polska część trasy liczyła 734 km i trwała tydzień. W Gdańsku uczestnicy wsiedli na prom i popłynęli do Szwecji. Finisz biegu będzie miał miejsce za kilka tygodni w Moskwie.

World Harmony Run zainicjował w 1987 r. Śri Chinmoy. Jako cel obrał promocję międzynarodowej przyjaźni i zrozumienia. Trasa Biegu Harmonii Świata przebiega przez ponad 100 krajów na 5 kontynentach. Przedsięwzięcie określane jest mianem największego niekomercyjnego wydarzenia sportowego na świecie. - Ten bieg nie jest wyścigiem. Biegniemy, by szerzyć przyjaźń i pokój. Wierzymy, że za harmonię na świecie odpowiedzialny jest każdy z nas - powiedział Ornej Vesoly z Czech, jeden z uczestników przedsięwzięcia. Jako symbol harmonii, biegacze niosą płonącą pochodnię. Przekazywana jest ona z rąk do rąk podczas całej trasy biegu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]