Przejdź do zawartości

2010-05-28: Szkolenia w policji dotyczące LGBT

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
LGBT
Policjant ze swoim chłopakiem na Gay Pride w San Fracisco. W niektórych krajach bycie "mundurowym" niekoniecznie kojarzone jest z pełnieniem takiej funkcji wyłącznie w zgodzie z utrwalonymi kulturowo normami obyczajowymi.
piątek, 28 maja 2010

W Zgierzu miejscowi policjanci wzięli udział w szkoleniach pt. „Homofobia i hetero-norma”, których tematyką były podstawowe pojęcia związane ze środowiskiem LGBT i dyskryminacją osób ze względu na orientację seksualną.

Jak podkreśla rzeczniczka prasowa zgierskiej policji, Liliana Garczyńska Społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte, coraz więcej się mówi o osobach homoseksualnych. Nasi policjanci mogą spotkać takie osoby w pracy. Inicjatorem tego bezpłatnego szkolenia była zgierska komenda policji na wniosek jednej z policjantek. Zajęcia prowadzone były przez trenerki nieformalnej grupy Łódź Gender: doktor Izabelę Desperak z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Justynę Śmiałek. Wcześniej podobne zajęcia odbywały się już w Trójmieście, a w związku ze zbliżającym się EuroPride 2010 odbędą się również w Warszawie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości