Przejdź do zawartości

2010-05-27: Do apelu o uwolnienie pary malawijskich gejów przyłączyła się Madonna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
LGBT
Kilka lat temu Madonna została uznana przez gejowski miesięcznik "The Advocate" za największą ikonę gejowską wszech czasów. Publiczność gejowska stanowi też dla niej ważną – i wierną – grupę fanów
czwartek, 27 maja 2010

W ubiegłym tygodniu sąd w Malawi skazał na długoletnie więzienie Stevena Monjezę i Tiwonga Chimbalangę na postawie przepisów prawnych zabraniających kontaktów homoseksualnych w tym afrykańskim kraju. Skazanie malawijskiej pary gejów stało się głośne w mediach. Wśród osób zaangażowanych w ich uwolnienie znalazła się gwiazda popu Madonna.

Piosenkarka zaapelowała do mieszkańców Malawi, aby przyłączyli się do protestu o uwolnienie gejowskiej pary. W oświadczeniu opublikowanym na stronach portalu AccessHollywood napisała m.in.:

Jestem zszokowana i zasmucona decyzją podjętą dziś przez sąd w Malawi, który skazał dwóch niewinnych mężczyzn na więzieniu. Jeśli chodzi o zasady, to wierzę w równe prawa dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich płci, rasy, religii i orientacji seksualnej (...) Dziś Malawi zrobiło wielki krok wstecz. Świat jest przepełniony bólem i cierpieniem, dlatego musimy popierać podstawowe prawa człowieka, aby móc kochać i być kochanym. Apeluję, do postępowych mężczyzn i kobiet w Malawi, aby sprzeciwili się tej decyzji w imię godności człowieka i równych praw dla wszystkich.

Madonna jest związana z tym krajem, ponieważ pochodzi stamtąd jej dwójka adoptowanych dzieci: David i Mercy.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]