Przejdź do zawartości

2010-02-28: Szef Trójki chce porozumienia ze słuchaczami

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

niedziela, 28 lutego 2010

Słuchacze radiowej Trójki nie zgadzają się ze zmianami w stacji, które wprowadza nowy dyrektor. Dają temu upust m.in. na internetowym forum Trójki. Z kolei nowy dyrektor zaprosił słuchaczy na spotkanie.

Nowy szef radiowej Trójki jest krytykowany przez pracowników stacji oraz słuchaczy za swoje ostatnie decyzje - w lutym do Trójki sprowadził Michała Karnowskiego, od marca nadawana będzie godzina publicystów. Emocji dodaje także sposób powołania nowego szefa Trójki oraz odwołania Magdy Jethon.

Po kilku tygodniach Jacek Sobala wyciągnął rękę do słuchaczy. "Uprzejmie zapraszam Państwa do rozmowy. W dowolnym dla Państwa terminie, grupowo czy też osobno naprawdę chętnie spotkam się z Państwem i porozmawiam o wszystkim, co Państwa interesuje. Obiecuję, że postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania. Ośmielam się prosić o takie bezpośrednie spotkanie, ponieważ uważam, że w taki sposób najprościej się porozumieć" - napisał w zaproszeniu do słuchaczy.

Sobala dodaje jednocześnie, że nie ulega żadnym uprzedzeniom. Zdradza, że chciał przeprowadzić przed mikrofonami Trójki szczerą, uczciwą rozmowę z zawieszonym Jerzym Sosnowskim, ale dziennikarz odmówił. "Wierzę, że deklarowana przez Państwa sympatia do tego wyjątkowego radia jest autentyczna i szczera i będziemy mogli ze sobą zwyczajnie porozmawiać" - napisał Sobala.

Również dziennikarze Polskiego Radia dla Zagranicy protestują przeciwko odwołaniu przez Zarząd Polskiego Radia dyrektora programu Andrzeja Rybałta.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]