2010-02-28: Mirosław Drzewiecki: TVN24 manipuluje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 28 lutego 2010

Od kilku dni telewizja TVN24 emituje na swojej antenie „sensacyjny” wywiad z byłym ministrem sportu. Wczoraj Drzewiecki zaatakował telewizję TVN24, która według niego wyemitowała urywki wywiadu dopuszczając się manipulacji.

Drzewiecki przerywa milczenie - podały w czwartek Fakty TVN oraz telewizja TVN24. Stacja w swoim programach przez wiele godzin emitowała jedynie wybrane fragmenty rozmowy z Drzewieckim. Wczoraj specjalne oświadczenie wydał Drzewiecki, który zarzucił jej manipulację.

Minister przyznał, że od wybuchu tzw. afery hazardowej nie udzielał wywiadów. Podczas odbywającego się na Florydzie turnieju golfowego, za namową kolegi z turnieju, zgodził się na rozmowę dotyczącą golfa, która według niego trwała 20 minut, a telewizja TVN "wyemitowała tylko pięć minut zmontowanego materiału".

"Przyznaję, że pytanie dziennikarza o aktualne sprawy związane z polityką wzbudziło we mnie emocje. (...) W rozmowie padło zdanie, że gardzę polityką, lecz gdyby materiał wyemitowano w całości, wiadomo byłoby, że gardzę polityką haków, polityką oszczerstw, polityką dążenia do władzy z bezwzględnością nie liczącą się z niczym. Dodałem także, że taką politykę serwuje PiS i takie właśnie metody zastosował pan Kamiński w celu znanym tylko jemu i jego mocodawcom" - można przeczytać w oświadczeniu.

Zdradził także dziennikarską kuchnię. "Wywiad miał być autoryzowany i nadany w lokalnej internetowej telewizji polonijnej - ukazał się w TVN-ie, w okrojonej formie wypaczającej sens mojej wypowiedzi. (...) Na emisję wypowiedzi o mojej matce nie wyraziłem zgody w ogóle, ale jak widać, nawet to nie zostało uszanowane" - dodał Drzewiecki.

Nie zabrakło także opinii na temat dziennikarzy. Były minister stwierdził, że obok rzetelnych dziennikarzy są też tacy, którzy polują na jego osobę z zadziwiającą zaciętością, nie ograniczając się barierami etycznymi, za to stosując metody walki politycznej.

Według informacji portalu Gazeta.pl, telewizja TVN24 zapowiedziała, że wyemituje cały wywiad z Drzewieckim.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]