Przejdź do zawartości

2010-01-31: Interwencja Watykanu blokuje głosowanie RE nad rezolucją o dyskryminacji seksualnej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
LGBT
Benedykt XVI w mowie noworocznej do dyplomatów potępił małżeństwa homoseksualne. Mówił o prawach ignorujące różnice pomiędzy płciami i "ataku" na stworzenie:
Tego rodzaju atak wychodzi z praw lub propozycji, które w imię walki z dyskryminacją, uderzają w biologiczne podstawy różnic pomiędzy płciami. (…) Wolność nie może być absolutna.
niedziela, 31 stycznia 2010

Strasburg: po interwencji Watykanu zablokowane zostało głosowanie w Radzie Europy nad rezolucją o zakazie dyskryminacji seksualnej. Projekt dokumentu o "Dyskryminacji na podstawie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej" zakładał wezwanie państw członkowskich Unii Europejskiej do legalizacji małżeństw osób tej samej płci.

Stolica Apostolska poprzez swojego nuncjusza w Paryżu wskazała deputowanym z ugrupowań chadeckich, iż dwa złożone w izbie projekty rezolucji są całkowicie sprzeczne z prawem naturalnym oraz wartościami głoszonymi przez kościół katolicki. Głosowanie przełożono – dokumentem tym Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zajmie się podczas następnej sesji, którą zaplanowano na kwiecień, co daje Watykanowi i przeciwnikom rezolucji więcej czasu na przekonanie eurodeputowanych o swoich racjach.

Źródła[edytuj | edytuj kod]