Przejdź do zawartości

2010-01-29: Gejowski kanał telewizyjny TiMM przechodzi kłopoty finansowe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 29 stycznia 2010
LGBT
Ricky Breitengraser, jeden z prezenterów TiMM z grupą Village Boys

Niepewny jest los niemieckiego tematycznego kanału telewizyjnego TiMM, nadającego program dla homoseksualnych odbiorców. Jego główny akcjonariusz, Deutsche Fernsehwerke GmbH popadł w kłopoty finansowe, a w czwartek 21 stycznia 2010 r. sąd rejonowy dla dzielnicy Charlottenburg w Berlinie otworzył postępowanie upadłościowe wobec majątku tej spółki.

Telewizja TiMM rozpoczęła nadawanie 1 listopada 2008 roku po kilkukrotnie odraczanych terminach. Jej docelową grupą klientów jest niemiecka społeczność gej&les, którą szacuje się na ok. 4 miliony osób i jest pierwszym niekodowanym kanałem tego typu w Niemczech. W ofercie programowej znajdują się zarówno produkcje krajowe jak i zagraniczne, częściowo tworzone przez Deutsche Fernsehwerke GmbH – filmy fabularne i dokumentalne, seriale, w tym również opery mydlane, programy typu reality-show i talk-show.

W blisko rok po debiucie kanał TiMM doinwestowali dwaj nowi akcjonariusze: NRW Bank i grupa medialna Cine Plus, jednak ani ten manewr, ani zabiegi mniejszych inwestorów nie poprawiły znacząco kondycji finansowej. Decyzja sądu zapadnie w ciągu najbliższych dni. Już wiadomo, że planowane na 1 lutego rozpoczęcie nadawania przez całą dobę, nie powiedzie się.

TiMM w FTA nadaje z satelity Astra 1L (19,2E).

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]