Przejdź do zawartości

2009-10-25: Bagdad: w wyniku zamachu zginęło ponad 130 osób

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 25 października 2009


link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Zamachy w Bagdadzie (25 października 2009)

Dziś rano doszło do dwóch zamachów w Bagdadzie. W wyniku wybuchów samochodów-pułapek zginęły co najmniej 136 osoby, a ponad 700 odniosło obrażenia. Jest to najkrwawszy zamach terrorystyczny w 2009 roku.

Pierwsza eksplozja miała miejsce o 9:30 czasu lokalnego pod budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości. Chwilę później kolejny samochód wyleciał w powietrze w tej samej dzielnicy lecz przed siedzibą władz irackich prowincji i gubernatora Bagdadu.

Z pośród gruzów wydobyto już 136 ciała zabitych. Około 700 osób jest rannych. Wcześniej informowano o 75 zabitych, lecz faktyczna liczba może jeszcze wzrosnąć.

Iracki rząd za zamach winą obarcza Al-Kaidę. Zbrodnie Partii Baas i Al-Kaidy nie zablokują procesu politycznego i wyborów. To te same ręce, które splamiła krew ofiar ataków z 19 sierpnia. Będziemy karać wrogów Iraku - napisał z kolei w oświadczeniu premier Nuri al-Maliki, który odwiedził miejsce zamachów.

Jest to nie tylko najkrwawszy zamach terrorystyczny w Iraku, ale i na całym świecie w 2009 roku. Dotychczas najtragiczniejszym zamachem był atak terrorystów w Bagdadzie 19 sierpnia. Zginęło wówczas blisko 100 osób.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]


Źródła

[edytuj | edytuj kod]