Przejdź do zawartości

2009-09-05: Polskie Radio zapłaci za mobbing

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

sobota, 5 września 2009

Publiczne radio ponownie będzie musiało zapłacić za decyzje Jerzego Targalskiego, kontrowersyjnego, byłego już wiceprezesa Polskiego Radia.

Małgorzata Słomkowska, dziennikarka Polskiego Radia zwolniona przez Jerzego Targalskiego, wygrała sprawę w sądzie. Sąd uznał, że dziennikarka została zwolniona w sposób upokarzający i padła ofiarą mobbingu. Polskie Radio zapłaci 41 tys. zł odszkodowania, 2,6 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdy oraz 8,3 tys. zł za okres wypowiedzenia - napisano w Gazecie Wyborczej.

To już kolejna kara dla Polskiego Radia za zwolnienia przeprowadzone przez jego władze za czasów PiS. Podobne odszkodowanie oraz przywrócenie do pracy otrzymała Maria Szabłowska, sprawę o dyskryminację wygrał także szef techników Mariusz Borkowski. Trwa jeszcze proces wytoczony przez Małgorzatę Kolińską-Dąbrowską.

We wszystkich przypadkach sąd przyznał, że pracownicy podczas zwolnień byli dyskryminowani. Jerzy Targalski zwalniając pracowników mówił o "gierkowskich i gomułkowskich złogach". Zwolnieni pracownicy na zachowanie Targalskiego skarżyli się także komisji etyki, która uznała, że naruszył on godność pracowników.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]