2009-09-01: Sopot: spotkanie Putina i Tuska na molo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 1 września 2009
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

Plany były inne. Spotkanie miało odbyć się w hotelu Sheraton. Jednak niespodziewanie premier Donald Tusk i Władimir Putin udali się na sopockie molo w celu rozmowy.

Obaj panowie zakończyli spotkanie w cztery oczy. Tematy rozmowy głównie dotyczyły stosunków gospodarczych, pojawiały się między innymi kwestie energetyczne, takie jak energetyka jądrowa, czy kontrakt gazowy. Oczywiście nie uniknięto tematu wspólnej historii.

- Dzień wybuchu II wojny światowej to najbardziej straszliwa data w historii całego świata. Dużo było zrobionych niestety błędnych kroków, które doprowadziły do tej pełnowymiarowej tragedii. Oczywiście powinniśmy zrozumieć, dlaczego do tej tragedii doszło i po zrozumieniu tego, powinniśmy iść do przodu - powiedział Putin.

W celu wyjaśnienia różnych opinii dotyczących tego co minęło oba kraje stworzą dwie polsko-rosyjskie instytucje, których zadaniem będzie badanie kwestii zbrodni katyńskiej.

Nie obyło się bez rozmów na tematy bardziej bieżące. "Jest szansa na rychłe podpisanie kontraktu gazowego" - tak komentował Tusk sprawę dotyczącą współpracy energetyczne.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości