2009-06-28: Motorowodne Mistrzostwa Świata 2009 w Śremie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 28 czerwca 2009

W dniach 27-28 czerwca 2009 roku nad Jeziorem Grzymisławskim w Śremie odbyły się motorowodne mistrzostwa świata w klasie O-700 oraz mistrzostwa Polski w klasach: S-550, T-550, T-400 i JT-250. W klasie O-700 wystartowali zawodnicy z Czech (Tomáš Konrád, Jiří Mašek), Austrii (Attila Havas, Ferenc Csako, Anton Rosenleitner), Włoch (Daniele Mammucari, Tiziano Trombetta), Słowacji (Robert Hencz) i Polski (Tadeusz Haręza).

Rozpoczęcie mistrzostw odbyło się w sobotę o 14:00 nad jeziorem, a zakończenie w niedzielę o 17:00 na śremskim rynku.

W klasie S-550 brali udział Adam Łabędzki (numer startowy: 3), Michał Rogalski (19), Antal Gyetval (21), Andrzej Lisy (26), Krzysztof Śniadecki (54), Lechosław Rybarczyk (55), Sławomir Skowroński (56), Ada Przybył (60) i Łukasz Ciołek (65). W klasie młodzieżowej JT-250 wystartowali: Agnieszka Gajos (14), Michał Gajos (15), Maciej Wojewódzki (38), Daria Przybył (39), Paweł Szczepański (45), Piotr Kowalski (58), Maksymilian Lewandowski (74), Magda Szymczyk (75), Cezary Sopiński (87), Agata Sołtan (92), Mateusz Dankowski (93). Klasa T-400 to: Maria Lech (8), Katarzyna Olender (16), Marcin Mucha (24), Jacek Kołpaczyński (40), Piotr Zdzieszyński (44), Marcin Szymczyk (51), Adrian Maniewski (79). Klasa T-550: Adam Łabędzki (3), Michał Gembiak (30), Marcin Gembiak (31), Aneta Nogaj (23) i Leszek Glogier (2).

Wyniki[edytuj]

W klasie juniorskiej JT-250[edytuj]

  • I miejsce - Daria Przybył („WKS Zegrze”)
  • II miejsce - Maciej Wojewódzki („WKS Zegrze”)
  • III miejsce - Mateusz Dankowski („WKS Zegrze”)

W klasie T-400[edytuj]

  • I miejsce - Marcin Mucha („Posnania”)
  • II miejsce - Adrian Maniewski („Ślizg Szczecin”)
  • III miejsce - Piotr Zdzieszyński („WKS Zegrze”)

W klasie T-550[edytuj]

  • I miejsce - Aneta Nogaj („Baszta Żnin”)
  • II miejsce - Krzysztof Śniadecki („Baszta Żnin”)
  • III miejsce - Leszek Glogier („LOK Poznań”)

W klasie S-550[edytuj]

  • I miejsce - Lechosław Rybarczyk („KS Posnania Poznań”)
  • II miejsce - Andrzej Lisy („LOK Poznań”)
  • III miejsce - Łukasz Ciołek („WKS Zegrze”)

W klasie O-700[edytuj]

  • I miejsce - Attila Havas (Węgry)
  • II miejsce - Tiziano Trombetta (Włochy)
  • III miejsce - Tadeusz Haręza (Polska)

Fotorelacja[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości