2009-06-26: Bagdad: kolejny zamach - 13 zabitych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 26 czerwca 2009
Wikinews
Dowiedz się więcej

W Bagdadzie nadal niespokojnie. Dziś wybuchła kolejna bomba zabijając 15 osób, 45 odniosło rany.

Do eksplozji doszło o godzinie 9:00 czasu lokalnego (8:00 czasu polskiego). Bomba wybuchła na zatłoczonym targowisku. Stało się to na cztery dni przed wycofaniem się wojsk amerykańskich z dużych irackich miast. Całkowicie Amerykanie Irak maja opuścić do 2012 roku.

Wczoraj wybuchła bomba w Faludży. Zginęło pięciu policjantów w tym oficer iracki. Z kolei w Bagdadzie doszło dziś do pięciu eksplozji. Zginęły dwie osoby, rannych zostało 47 osób w tym 9 amerykańskich żołnierzy.

24 czerwca także w Bagdadzie wybuchły trzy inne bomby w dzielnicach Baladiyat, Jihad oraz Saidiya. Łącznie w tych w dzielnicach zginęły dwie osoby, 17 odniosło rany. Z kolei w wybuchu miny pod Basrą zginął policjant, który na nią najechał swoim samochodem.

22 czerwca doszło do aż sześciu wybuchu bomb w różnych dzielnicach Bagdadu. Wówczas zginęło 15 osób, ranne zostały 74 osoby.

Z kolei 20 czerwca miał miejsce najkrwawszy zamach terrorystyczny w 2009 roku. Pod Kirkukiem w wybuchu bomby zginęło wg najnowszych danych 78 osób.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]