Przejdź do zawartości

2009-04-02: Śrem: obchody czwartej rocznicy śmierci papieża

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 2 kwietnia 2009

W Śremie tak jak i na całym świecie obchodzono czwartą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. W kościele Najświętszego Serca Jezusa o godzinie 18:30 odbyła się msza dziękczynna za pontyfikat Papieża z prośbą o rychłą beatyfikację. W parafii na Jezioranach modlili się mieszkańcy razem z śremskimi lekarzami. W godzinę Apelu Jasnogórskiego parafianie zgromadzili się w świątynii na czuwaniu słowno-muzycznym. Utwory muzyczne (m. in. Ave Maria) wykonane zostały na oboju i organach kościelnych. Po godzinie śmierci Sługi Bożego wspólnie zaśpiewano Barkę. Następnie zapalono świece na rondzie Jana Pawła II.

Również w kościele Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej odprawiono mszę świętą o godzinie 20:00, po której parafianie zapalili znicze na śremskim rynku tworząc z nich serce.

Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, jak również pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu, niebędącym Włochem. Ważnym elementem pontyfikatu Jana Pawła II były podróże zagraniczne. Odbył ich 104, odwiedzając wszystkie zamieszkane kontynenty. Bywał w wielu miejscach, w którym nigdy przedtem żaden papież nie odwiedził. Polskę odwiedził 8 razy.

Fotoreportaż z obchodów rocznicy

[edytuj | edytuj kod]
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości