2009-03-04: Łomża: strajk głodowy pracowników Ruchu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 4 marca 2009

Czterech pracowników Ruchu w Łomży prowadzi strajk głodowy. Głodujący protestują przeciwko połączeniu oddziału łomżyńskiego z ostrołęckim, ponieważ obawiają się, że połączenie oddziałów to pierwszy krok do redukcji etatów.

Przed kilkoma tygodniami części pracowników łomżyńskiego Ruchu zaproponowano "dobrowolne" porozumienia o zmianie miejsca pracy, ale je odrzucili. Pracownicy negocjowali z kierownictwem, ale nie przyniosło to żadnego efektu. W ubiegłym tygodniu przyszły formalne wypowiedzenia miejsca świadczenia pracy. Od czerwca pracownicy Ruchu w Łomży mieliby dojeżdżać do pracy do Ostrołęki.

Zdecydowana większość z pracowników złożyła odwołania do Sądu Pracy. W łomżyńskim Ruchu zatrudnione są 22 osoby, ale stale współpracuje z nim niemal drugie tyle.

W 2008 roku zarząd spółki ogłosił, że chciał zredukować zatrudnienie o 15 proc. czyli o ok. 800 osób. W końcu spółka zmniejszyła zatrudnienie o niespełna 480 osób. W końcu lutego Ruch zapowiadał zwolnienia grupowe.

25 lutego spółka ogłosiła strategię na lata 2009-2011. – Chcemy być liderem kosztowym, a to będzie związane z optymalizacją zatrudnienia i dalszymi zwolnieniami – powiedział podczas konferencji prasowej Włodzimierz Biały, prezes zarządu Ruch SA.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podlaskiego
Wikinews
Wikinews
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podlaskim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z Białegostoku, Suwałk i Łomży

Podlaskie
Podlaskie