Przejdź do zawartości

2008-12-30: Bydgoszcz: informowanie policji o chuligańskich wybrykach w środkach komunikacji miejskiej SMS-em?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 30 grudnia 2008

Drogowcy chcą, aby o chuligańskich wybrykach w autobusach, tramwajach czy na przystankach komunikacji miejskiej można było zawiadomić policję SMS-ami.

Od połowy grudnia na przystankach, a także w tramwajach i autobusach bydgoskich przewoźników, czyli Miejskich Zakładów Komunikacyjnych, PKS-u i Mobilisu wiszą plakaty apelujące do pasażerów, by nie pozostawali obojętni, gdy są świadkami niszczenia siedzeń, wybijania szyb, czy wyrywania kasowników. Do akcji chce przyłączyć się kolejna firma - przewożąca na trasach podmiejskich "Kowalski i spółka", której autobusy jeżdżą pod marką "Forbus".

Na plakatach podane są numery telefonów na policję i do straży miejskiej z wezwaniem, żeby dzwonić, gdy tylko dzieje się coś złego.

"Rezultaty takiego apelu byłyby o wiele lepsze, gdyby pasażerowie mogli informować policję i straż miejską o zdarzeniach SMS-ami" - uważa Tomasz Olejniczak z działu marketingu spółki "Kowalski i spółka". "Dzwonienie i głośne informowanie o bandytach jest niebezpieczne i może się źle skończyć dla sterroryzowanych pasażerów. Napisanie SMS-a może zostać niezauważone przez przestępców" - dodał.

Ten pomysł spodobał się innym przewoźnikom, a także Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Wszyscy zgodnie twierdzą, że dzięki takiemu rozwiązaniu policja byłaby skuteczniejsza, a chuliganów częściej można byłoby złapać na gorącym uczynku.

"Napiszę do komendy miejskiej pismo z prośbą o udostępnienie numeru, pod który można by wysyłać SMS-y" - poinformował Daniel Sarul, zastępca dyrektora ZDMiKP. "Często zdarza mi się oglądać zniszczone autobusy czy wiaty i już wiem, że z chuligaństwem nie poradzimy sobie, jeśli skutecznie nie zachęcimy do współpracy pasażerów" - powiedział Sarul.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj | edytuj kod]