Przejdź do zawartości

2008-12-20: TVP: Urbański zawieszony

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 20 grudnia 2008
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

Rada Nadzorcza TVP podjęła decyzję o zawieszeniu zarządu spółki, czyli Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.

Na ich miejsce rada wyznaczyła Tomasza Rudomino. Zanim doszło do zmian w zarządzie ze stanowiska przewodniczącego Rady odwołana została rekomendowana przez PiS Janina Gross. W geście protestu przeciwko tej decyzji ze stanowiska sekretarza rady nadzorczej zrezygnował, również rekomendowany przez PiS, Janusz Niedziela. Jednocześnie Rada podjęła decyzję o odwieszeniu członka zarządu kojarzonego z Ligą Polskich Rodzin, Piotra Farfała. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski stwierdził, że po rezygnacji Niedzieli Rada nadzorcza TVP nie może podejmować decyzji, czyli wszystkie jej postanowienia są nieważne. - Do czasu uzupełnienia rady nadzorczej przez KRRiT ta rada po prostu nie istnieje - zaznaczył Kołodziejski.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Urbański zawieszony”, napisanego przez Karola Schwanna, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).