2008-12-15: Budowa Baltic Areny rozpoczęta

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Arena Bałtycka
poniedziałek, 15 grudnia 2008
POL location map.svg

Do rozpoczęcia Euro 2012 w Polsce i Ukrainie pozostało 1271 dni. Dziś w Gdańsku rusza budowa jednego z trzech od podstaw budowanych stadionów - Baltic Areny. PiS apeluje o zaniechanie budowy ze względu na zbyt wysokie koszta.

Dzisiaj o 11.30 rozpocznie się budowa stadionu, na którym ma zostać rozegrany m.in. ćwierćfinałowy mecz Euro 2012. Pierwszy mecz jest planowany wiosną 2011 roku. Na 44-tysięcznym obiekcie w Gdańsku w trakcie Euro 2012 zaplanowano rozegranie czterech meczów.

PiS apeluje o zaniechanie budowy Baltic Areny ze względu na zbyt wygórowaną cenę. Partia uważa, że istnieją dwa rozwiązania - zaniechanie budowy albo zmiana sposobu jej finansowania tak, aby koszty w większym stopniu obciążyły budżet państwa, a nie kasę miasta. Dzisiaj gdański poseł PiS Jacek Kurski zamierza wysłać w tej sprawie list do premiera. Jego zdaniem należy albo odstąpić od budowy Baltic Areny i podjąć decyzję o rozbudowie stadionu Lechii, albo zbudować stadion przy znacznie większej kwocie rządowej dotacji. Szacuje się, że stadion i inwestycje towarzyszące będą kosztować około 800 mln zł. Ministerstwo Sportu potwierdziło dotację w wysokości 144 mln. Reszta zostanie sfinansowana z kredytu lub emisji obligacji, a więc pośrednio z kasy miasta.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości


Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Budowa Baltic Areny rozpoczęta”, napisanego przez Paulinę Klejnowską, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).