2008-12-13: Coroczna demonstracja pod domem Jaruzelskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 13 grudnia 2008
Polska

[[Plik:|center|125px]]

W piątek (12 XII) o godzinie 22 rozpoczęła się tradycyjna demonstracja pod domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Z okazji 27. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego demonstrowali zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy byłego prezydenta Polski.

Policjanci odgradzali manifestujących członków z Racji Lewicy Polskiej od konkurencyjnej demonstracji Młodzieży Wszechpolskiej. Ze strony tych pierwszych słychać było hasła „Generale, żyj sto lat!”, ci drudzy natomiast skandowali „SLD, KGB”. Przeciwników Jaruzelskiego było zdecydowanie więcej. Wykrzykiwali na przemian dobrze znane już hasła: "Precz z komuną", "Zima wasza, wiosna nasza" i "Jaruzelski, smok wawelski".

Manifestacja zakończyła się pół godziny po północy wtedy tłum zaczął się powoli rozchodzić. Pod domem generała demonstranci ułożyli z płonących zniczy krzyż oraz datę ogłoszenia stanu wojennego.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Coroczna demonstracja pod domem Jaruzelskiego, napisanej przez Łukasza Noszczaka i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)