2008-12-02: Medyka: protestujących usunięto siłą

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 2 grudnia 2008
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

W nocy z poniedziałku na wtorek policja zdecydowała się użyć siły, by udrożnić zablokowaną przez protestujących granicę. W proteście brało udział ok. 250 osób, prawdopodobnie tzw. "mrówek", które domagały się zniesienia obowiązujących od poniedziałku restrykcji UE zmniejszających m.in. ilość przenoszonych przez granicę papierosów.

Osoby te utrzymują się głównie z przygranicznego handlu ukraińskimi papierosami. Wczoraj zablokowali nie tylko przejście osobowe, ale także samochodowe. Podkarpacka policja relacjonuje, że późnym wieczorem w poniedziałek, gdy protest się przedłużał i rosła kolejka oczekujących na przejazd samochodów, policja trzykrotnie wezwała około 250 protestujących osób do rozejścia się. Tylko nieliczni posłuchali. Policjanci weszli wówczas w zwarty tłum osób. Doszło do przepychanek i bójki. Niektórzy z protestujących rzucali w kordon policji kamienie i butelki. Przejście udrożniono po kilkudziesięciu minutach, zatrzymując tym samym kilkanaście najbardziej agresywnych osób.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Medyka: protestujących usunięto siłą”, napisanego przez Kamila Świętonia, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).