2008-11-18: Blair i Sarkozy organizują spotkanie ws. kryzysu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 18 listopada 2008

Jak poinformowało biuro francuskiego prezydenta, Nicolas Sarkozy i były brytyjski premier Tony Blair organizują spotkanie międzynarodowych przywódców i ekspertów dotyczące światowego kryzysu ekonomicznego.

Planowane na styczeń spotkanie ma mieć nazwę "Nowy świat: wartości, rozwój i regulacje". Oprócz światowych przywódców zaproszeni zostaną na nie także wybitni eksperci, m.in. laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stiglitz i Amartya Sen. Biuro prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego napisało w oświadczeniu: "Żyjemy w przełomowym dla naszych gospodarek i organizacji społecznych momencie. Bardziej niż kiedykolwiek musimy pokazać, że możemy zaproponować konkretne rozwiązania dla wyzwań, którym musimy stawić czoło".Z kolei były brytyjski premier Tony Blair tak odniósł się do organizowanego spotkania: "W czasie, gdy próbujemy zdefiniować nowy model kapitalizmu i odzwierciedlić wartości, które pozwolą nam dostosować się do globalizacji, spotkanie to będzie istotnym wkładem".

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Blair i Sarkozy organizują duże spotkanie ws. kryzysu”, napisanego przez Kamila Świętonia, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).